Urodziłem się na poznańskim Łazarzu, gdzie chodziłem do Szkoły Podstawowej nr 33 (pierwsza, która po II WŚ rozpoczęła edukację dzieci), następnie uczęszczałem do klasy matematyczno-fizycznej w II LO (obecnie najlepszego liceum w Poznaniu). Po maturze rozpocząłem studia na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM, które ukończyłem uzyskując tytuł magistra informatyki. W 2008 roku obroniłem doktorat z nauk ekonomicznych na ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Poznaniu – jako pierwszy doktor na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej. Jak widać otrzymałem staranne wykształcenie, które wykorzystuję dla dobra Ojczyzny, najlepiej jak potrafię.

20190708_112035

Pierwszego dnia studiów poznałem Anię, z którą ożeniłem się w 1999 roku – jeszcze będąc studentem. Mamy dwóch synów, z których starszy studiuje informatykę na Politechnice Poznańskiej. Młodszy również kontynuuje tradycje matematyczne, ucząc się w VIII LO. W 2004 roku, tuż przed moimi 30 urodzinami przeprowadziliśmy się do Swarzędza. Z tym miastem bardzo się zżyłem. Przez długie lata pełniłem obowiązki skarbnika Rady Rodziców najpierw w SP nr 5 a później w SP nr 2 w Zalasewie. To tutaj wspólnie z rodzicami z RR zainicjowaliśmy międzyszkolny projekt dydaktyczny „XD-Szyfranci wczoraj i dziś”. Efektem tego jest m.in. prowadzony od kilku lat międzyszkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas 2 i 3 pt. „Mistrz Rachunków”, którego jestem mecenasem (i sponsorem). To w Swarzędzu zostałem wybrany do Rady Miejskiej, w której pełnię funkcję Przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. 

Pod koniec 2000 roku rozpocząłem pracę na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Byłem świadkiem zmian, awansu na Uniwersytet Ekonomiczny, pojawienia się nowych Wydziałów i kompletnej reorganizacji uczelni, na której obecnie nie ma Wydziałów i Dziekanów są za to Instytuty którymi kierują Dyrektorzy Instytutów. Jedno się nie zmieniło – od początku pracuję w Katedrze Ekonometrii, łącząc wiedzę informatyczną, matematyczną i ekonomiczną w pracy dydaktycznej i naukowej. Od prawie 10 lat pełnię funkcję Pełnomocnika Rektora ds. klas akademickich i patronackich. To ja jestem odpowiedzialny za współpracę Uniwersytetu ze szkołami ponadpodstawowymi. Nie jest to jedyna moja aktywność uniwersytecka. Po wybuchu pandemii koronawirusa COVID19 byłem wśród inicjatorów powstającego Wirtualnego Instytutu Kryzysowego. Tam w dyskusji nad możliwościami aktywnego wsparcia potrzebujących zgłosiłem pomysł, z którego wspólnymi siłami wraz z dr inż. Jakubem Jasiczakiem i Jakubem Tabędzkim z firmy Clorce, przy współpracy z gigantem branży IT, firmą Salesforce powstała platforma Wsparcie Dla Szpitala. Projekt, który obejmował praktycznie całą sieć szpitali, domów pomocy społecznej i domów opieki w całym kraju. Platforma na tyle udana, że została przyjęta przez Ukrainę jako wzorcowe działanie wspomagania szpitali również w ich kraju. Do dzisiaj wspominam czas, kiedy w moim domu praktycznie przez 24 godziny na dobę koordynowałem działanie systemu informatycznego i wolontariuszy w całej Polsce. To był czas, kiedy miałem poczucie dumy z rodaków ofiarnie niosących pomoc i wsparcie. W końcu nie każdy może służyć za przykład w Case Study dla studentów z Silicone Valley.